![](https://ab9002f0f8.clvaw-cdnwnd.com/3c4eeea3518e59b0eb3e3ab15c542b9c/200000465-ee5ebee5ee/%CE%91%CE%9D%CE%94%CE%A1%CE%95%CE%91%CE%A3%20%CE%9C%CE%A0%CE%95%CE%9A%CE%91%CE%A3%20%281%29.jpeg?ph=ab9002f0f8)
Δρ. ΑΝΔΡΕΑΣ ΜΠΕΚΑΣ
Γεωπόνος
Στέλεχος του Τμήματος Φυτικής και Ζωικής Παραγωγής της Διεύθυνσης Αγροτικής Οικονομίας και Κτηνιατρικής της Περιφέρειας Αττικής. Κατέχει μεγάλη εμπειρία ως εκπαιδευτής ενηλίκων και ως εισηγητής ή μέλος Οργανωτικής Επιτροπής για τη διοργάνωση εκδηλώσεων και τη συγγραφή εγχειριδίων σε θέματα αρμοδιότητάς του. Κάτοχος διαπανεπιστημιακού μεταπτυχιακού διπλώματος στην Τοπική και Περιφερειακή Ανάπτυξη στην Τοπική Αυτοδιοίκηση (Πανεπιστήμια: Αριστοτέλειο, Δημοκρίτειο, Πελοποννήσου, Πειραιώς). Διδάκτωρ του Πανεπιστημίου Πελοποννήσου με θέμα διατριβής «Τα αγροτικά συνεργατικά σχήματα ως εργαλεία τοπικής και περιφερειακής ανάπτυξης.